Fiskarlaget Nyheter

02.11.2017 13:55
Tre nye i Landsstyret
Valgene på Landsmøtet
Tre nye i Landsstyret
Ledelsen ble gjenvalgt, mens Egil Berge (t.v.) og Anders Klovning er to av de tre nye i Landsstyret.
Foto: Jan-Erik Indrestrand

Kjell Ingebrigtsen er sammen med de to nestlederne i Fiskarlaget gjenvalgt under Landsmøtet i Trondheim. Tre av de 14 i landsstyret er nye medlemmer og valgt inn for de to neste årene.

Ledelsen i Norges Fiskarlag er gitt tillit til å sitte i sine verv i to nye år under Landsmøtet i Trondheim. Det betyr at Kjell Ingebrigtsen går inn i sin tredje periode som leder og får med seg Arild Aarvik som første nestleder og Kåre Heggebø som andre nestleder i to nye år.

Tre av medlemmene i Landsstyret er nye. Det er Egil Berge, John Einar Engen og Anders Klovning. De kommer inn i styret for Stig Myhre, Hans Henriksen og Kjell Gunnar Hoddevik.

Dette er listen over de sentrale tillitsvervene i organisasjonen etter valgene på Landsmøtet:

VALG AV LANDSSTYRE

Leder: Kjell Ingebrigtsen

1. nestleder: Arild Aarvik

2. nestleder: Kåre Heggebø

Samarbeidsrådet Nord

Medlem: Egil Berge, Varden 26, 7284 Mausund

  • 1. varamedlem: Remi Hatland, Steinberget 17, 7900 Rørvik
  • 2. varamedlem: Sturla Hepsø, Sandviksberget, 7740 Steinsdalen
  • 3. varamedlem: Arnfinn Arnøy, Korsnesvegen, 7970 Kolvereid

Medlem: Stig Meyer, Pb. 34, 9691 Havøysund

  • 1. varamedlem: Roger Hansen, Værrefjellet 5, 9763 Skarsvåg
  • 2. varamedlem: Martin Farstad Ellingsen, Kirkevegen 33, 9790 Kjøllefjord
  • 3. varamedlem: Hans Petter Rasmussen, Platået 1, 9610 Rypefjord

Medlem: John Einar Engen, Sommarøyvegen 49, 9110 Sommarøy

  • 1. varamedlem: Dag Olav Mollan, Pb. 188, 9189 Skjervøy
  • 2. varamedlem: Svein H. Tårnes, 9136 Vannareid
  • 3. varamedlem: Tommy Andre Nilsen, Senjahopen, 9386 Senjahopen

Medlem: Kjell Ingebrigtsen, Olav Duunsv. 23 A, 8021 Bodø

  • 1. varamedlem: Kjell Bjørnar Bakken, Veslefrikk 8 B, 8028 Bodø
  • 2. varamedlem: Trond Sarassen, Bonekra, 8743 Indre Kvarøy
  • 3. varamedlem: Jan Fredriksen, Nykvåg, 8475 Straumsjøen

Medlem: Einar Helge Meløysund, Storsandveien 35, 8170 Engavågen

  • 1. varamedlem: Sten Angelsen, Gymnasveien 21, 8370 Leknes
  • 2. varamedlem: Børre Johan Berg, Stølveien 1, 8063 Værøy
  • 3. varamedlem: Rolf Guttorm Kristoffersen, Dalveien 14 A, 8430 Myre

Medlem: Jan-Erik Johnsen, Materberggata 5 A, 8904 Brønnøysund

  • 1. varamedlem: Bjørn Hugo Bendiksen, Valen, 8390 Reine
  • 2. varamedlem: Ørjan Sandnes, Røsslyngveien 6, 8370 Leknes
  • 3. varamedlem: Yngve Larsen, Pb. 182, 8480 Andenes
Samarbeidsrådet Sør

Medlem: Per Jan Kvalsvik, Sævik Nedre 17, 6094 Leinøy

  • 1. varamedlem: Paul Kåre Aandahl, Langøyneset, 6530 Averøy
  • 2. varamedlem: Leif Egil Grytten, Grytastranda, 6265 Vatne
  • 3. varamedlem: Jørgen Leira Torset, Sagvågen, 6694 Foldfjorden

Medlem: Geir Magne Røys, 6727 Bremanger

  • 1. varamedlem: Stig Oldeide, Kulen, 6718 Deknepollen
  • 2. varamedlem: Trond Magnussen, Grytastranda, 6265 Vatne
  • 3. varamedlem: Nils Myklebust, Gate 5, nr. 90, 6700 Måløy

Medlem: Kåre Heggebø, 5580 Ølen

  • 1. varamedlem: Frank Midtbø, Rekefjord, 4380 Hauge i Dalane
  • 2. varamedlem: Bjarte Arve Nordtun, Vardavegen 6, 5430 Bremnes
  • 3. varamedlem: Roar Benjaminson, Eidsnesvegen 68, 5455 Halsnøy Kloster

Medlem: Steinar Bredsand, Breisandv. 68, 3960 Stathelle

  • 1. varamedlem: Frode Christiansen, Velveien 7, 3145 Tjøme
  • 2. varamedlem: Alf Erik Ulland, Kirkehamn, 4432 Hidrasund
  • 3. varamedlem: Carl Fredrik Aamodt, Oftenesveien 83, 4640 Søgne
Fiskebåt

Medlem: Olav O. Østervold jr., Austevollshella, 5384 Torangsvåg

  • 1. varamedlem: Egil Sørheim, Porsmyrveien 19, 8178 Halsa
  • 2. varamedlem: Jonny Garvik, Lepsøyvegen 301, 5228 Lepsøy
  • 3. varamedlem: Petter Geir Smådal, 6094 Leinøy

Medlem: Jan Roger Lerbukt, Hermes AS, Pb. 175, 9252 Tromsø

  • 1. varamedlem: Knut Roald Holmøy, Åsveien 35, 8400 Sortland
  • 2. varamedlem: Olav Remøy, 6094 Leinøy
  • 3. varamedlem: Bjørn Giske, 6050 Valderøya

Medlem: Arild Aarvik, Gate 6 nr. 6, 6700 Måløy

  • 1. varamedlem: Kjell-Gunnar Hoddevik, Myrullvegen 47, 6020 Ålesund
  • 2. varamedlem: Åge Uran, Hendvarden 13, 6530 Averøy
  • 3. varamedlem: Hallgeir Holmeset, 6265 Vatne

Medlem: Anders Klovning, Utsira, 5547 Utsira

  • 1. varamedlem: Sigvald Berntsen, Jervvegen 116, 9017 Tromsø
  • 2. varamedlem: Børge Arvesen, Engenes
  • 3. varamedlem: Håkon Matre, 5582 Ølensvåg

KONTROLLNEMND

Medlemmer:

Geir Lundberg, Foldvikveien 192, 9470 Gratangen (leder)

Per-Roger Vikten, Sunnsveien 88, 8372 Gravdal

Jan Gunnarsen, Vesterøy

Varamedlemmer:

1. Stener Andre Hepsø, Sandviksberget, 7740 Steinsdalen

2. Bodvar Åsbø, Bankvegen 17, 6430 Bud

3. Finn Lind, Vengsøya 91, 9120 Vengsøy

4. Agnar Lyng, Gate 6 nr. 37, 6700 Måløy