Landsmoetet 2017

Landsmøtet

19.11.2015 14:10
Sju nye i Landsstyret
Valgene på Landsmøtet
Sju nye i Landsstyret
Arild Aarvik (t.v.) kommer inn som ny første netleder i organisasjonen, mens Kjell Ingebrigtsen ble gjenvalgt som leder og Kåre Heggebø som andre nestleder.
Foto: Jan-Erik Indrestrand

Arild Aarvik er på Landsmøtet i Trondheim valgt til ny første nestleder i Norges Fiskarlag. I alt sju nye styremedlemmer kommer inn i det nye Landsstyret, der leder Kjell Ingebrigtsen ble gjenvalgt sammen med Kåre Heggebø i ledelsen.

Landsstyret i Norges Fiskarlag består av 14 tillitsvalgte satt sammen etter en fordelingsnøkkel mellom Samarbeidsrådet Nord, Samarbeidsrådet Sør og Fiskebåt. Styret har en funksjonstid på to år, som tilsvarer landsmøteperioden i Fiskarlaget.

Kjell Ingebrigtsen ble gjenvalgt og går inn i sin andre periode som leder. Kåre Heggebø gjenvelges også til sin andre periode som nestleder.

Arild Aarvik representerer Fiskebåt i styret og kommer inn for Jonny Berfjord, som forøvrig tidliger i år ble valgt til leder i Fiskebåt.

 

 

Disse kommer inn

Nye navn i styret er Stig Myhre, Stig Meyer, Einar Helge Meløysund, Per Jan Kvalsvik, Jan Roger Lerbukt og Jan Erik Johnsen, og altså Arild Aarvik som ny første nestleder.

I oppstillingen under går det frem hvilken sammensetning, med varamedlemmer, det nye styret i Norges Fiskarlag får.

 

Disse går ut

De som går ut av Landsstyret etter denne valgperioden er:

  • Jonny Berfjord
  • Jonny Pettersen
  • Svein Roger Karlsen
  • Mikal Steffensen
  • Gunnar Johansen
  • Arve Myklebust
  • Solveig Strand

 

Kontrollnemnda

Geir Lundberg kommer inn som ny leder av Kontrollnemnda etter Egil Sørheim. Medlemmer i kontrollnemnda kommer også frem nederst i denne oppstillingen over det nye Landstyret.

 

Styret i Norges Fiskarlag valgt på Landsmøtet i Trondheim 19. november 2015:

Leder: Kjell Ingebrigtsen
1. nestleder: Arild Aarvik
2. nestleder: Kåre Heggebø

 

Fra Samarbeidsrådet Nord

Medlem: Stig Arnfinn Myhre, Rørvik
1. varamedlem: Egil Berge, Mausund
2. varamedlem: Sturla Hepsø, Steinsdalen
3. varamedlem: Remi Hatland, Rørvik

Medlem: Stig Meyer, Havøysund
1. varamedlem: Roger Hansen, Skarsvåg
2. varamedlem: Martin Farstad Ellingsen, Kjøllefjord
3. varamedlem: Hans Petter Rasmussen, Rypefjord

Medlem: Hans Henriksen, Botnhamn
1. varamedlem: Jack Jensen, Silsand
2. varamedlem: Dag Olav Mollan, Skjervøy
3. varamedlem: Svein H. Tårnes, Vannareid

Medlem: Kjell Ingebrigtsen, Bodø
1. varamedlem: Kjell Bjørnar Bakken, Bodø
2. varamedlem: Trond Sarassen, Indre Kvarøy
3. varamedlem: Jan Fredriksen, Straumsjøen

Medlem: Einar Helge Meløysund, Engavågen
1. varamedlem: Sten Angelsen, Leknes
2. varamedlem: Børre Berg, Værøy
3. varamedlem: Rolf Guttorm Kristoffersen, Myre

Medlem: Jan Erik Johnsen, Brønnøysund
1. varamedlem: Bjørn Hugo Bendiksen, Reine
2. varamedlem: Ørjan Sandnes, Leknes
3. varamedlem: Yngve Larsen, Andenes

 

Fra Samarbeidsrådet Sør

Medlem: Per Jan Kvalsvik, Leinøy
1. varamedlem: Paul Kåre Aandahl, Averøy
2. varamedlem: Leif Egil Grytten, Vatne
3. varamedlem: Jørgen Leira Torset, Foldfjorden

Medlem: Geir Magne Røys, Bremanger
1. varamedlem: Stig Oldeide, Deknepollen
2. varamedlem: Trond Magnussen, Vatne
3. varamedlem: Nils Myklebust, Måløy

Medlem: Kåre Heggebø, Ølen
1. varamedlem: Frank Midtbø, Hauge i Dalane
2. varamedlem: Bjarte Arve Nordtun, Bremnes
3. varamedlem: Roar Benjaminson, Halsnøy Kloster

Medlem: Steinar Bredsand, Stathelle
1. varamedlem: Frode Christiansen, Tjøme
2. varamedlem: Alf Erik Ulland, Hidrasund
3. varamedlem: Carl Fredrik Aamodt, Søgne

 

Fra Fiskebåt

Medlem: Olav O. Østervold jr., Torangsvåg
1. varamedlem: Harald Taranger, Torangsvåg
2. varamedlem: Jonny Garvik, Lepsøy
3. varamedlem: Stig Østervold, Torangsvåg

Medlem: Jan Roger Lerbukt, Tromsø
1. varamedlem: Knut Roald Holmøy, Sortland
2. varamedlem: Andreas Haugen, Andenes
3. varamedlem: Ari T. Josefsson, Ålesund

Medlem: Arild Aarvik, Måløy
1. varamedlem: Egil Sørheim, Halsa
2. varamedlem: Henning T. Veibust, Ålesund
3. varamedlem: Ivar Andreassen, Bodø

Medlem: Kjell-Gunnar Hoddevik, Ålesund
1. varamedlem: Jørn Remøy, Fosnavåg
2. varamedlem: Åge Uran, Averøy
3. varamedlem: Ole Jonny Bellen, Raudeberg

 

KONTROLLNEMND

Medlemmer:
Geir Lundberg, Gratangen (leder)
Per-Roger Vikten, Gravdal
Roy Kristensen, Stathelle

Varamedlemmer:
1. Stener Andre Hepsø, Steinsdalen
2. Bodvar Åsbø, Bud
3. Finn Lind, Vengsøy
4. Agnar Lyng, Måløy

 

Design og utvikling : Luculentus as - Trondheim